the G[H]OST » o zespole

Zespół the G[H]OST powstał w 2006 roku w Gostyniu z inicjatywy obecnego wokalisty Mariana Szulczyńskiego. Nazwa grupy powiązana jest z angielskim słowem ghost (duch) i miastem, w którym została powołana do życia. Gostyńskie duchy są znakomitym przykładem powiedzenia Muzyka łączy pokolenia! 😀

Swoje brzmienie określają jako szeroko pojęty ROCK, jednak można w nim odnaleźć również inne style muzyczne. W dorobku posiadają 20 kawałków zarejestrowanych na dwóch albumach: Szuflada wspomnień wydanym przez MegaTotal (SFeRa) w 2011 roku oraz Ocean liter wydanym przez Flower Records w 2022 roku.

Zespół uczestniczył w wielu ogólnopolskich festiwalach takich, jak Rockowisko w Olkuszu, jeleniogórska Liga Rocka, VII Festiwal Form Muzycznych we Wrocławiu, Góra Rocka w Górze i innych. Lista koncertów ciągle rośnie...

Na antenach internetowego radia Aspekt oraz Bez Kitu znalazły się utwory Pomóż mi, Sen, a także Mój świat zajmujące wysokie pozycje na listach przebojów. Również na wrocławskiej liście RQ kompozycje the G[H]OST dostały się do TOP5.

W listopadzie 2011 Przemysław Langiewicz opuścił formację duchów. Jego następcą został Kamil Bzdęga, przyjęty do zespołu w październiku 2012.

Październik 2016 przyniósł nieoczekiwaną rezygnację Roberta Jaskulskiego. Po roku poszukiwań nowym basistą zespołu został Filip Szulc. W grudniu 2018 zastąpił go Łukasz Łoza.

W sierpniu 2020, podczas pandemii koronawirusa, funkcję drugiej gitary przejął Bartosz Baldys.

Skład ten przetrwał do 19 listopada 2023, kiedy współpraca z Łukaszem Łozą i Bartoszem Baldysem została zakończona.

Twórczości the G[H]OST można posłuchać na festiwalach i koncertach, na które serdecznie zapraszają!

Skład zespołu:Marian Szulczyński
wokal


Mateusz Szulczyński
gitara elektryczna


??? poszukiwany
gitara elektryczna


??? poszukiwany
gitara basowa


Marek Żeromski
perkusja

Materiały dla mediów:

Prosimy o publikowanie poprawnej nazwy zespołu - the G[H]OST, a nie The G(h)ost czy innych tworów...

Logo:

 napis ciemne tło
 napis jasne tło

Zdjęcia:

 fotka01.jpg
 fotka02.jpg
 fotka03.jpg
 fotka04.jpg
 fotka05.jpg
 fotka06.jpg
 fotka07.jpg
 fotka08.jpg
 fotka09.jpg